Co jest potrzebne do otwarcia sklepu internetowego?

person using black tablet computer

Jeżeli chcesz założyć sklep internetowy, będziesz potrzebował przede wszystkim platformy do sprzedaży. Gotowe platformy e-commerce są idealne dla początkujących przedsiębiorców i pozwalają nabrać nieco wprawy w sprzedaży internetowej.

Zastanawiasz się, co jeszcze potrzebne do otwarcia sklepu internetowego? Przeczytaj poniższy, inspirujący artykuł i sięgnij po wiedzę w pigułce!
Gotowa platforma e-commerce: ile kosztuje i czy jest trudna w obsłudze?
Gotowe platformy o podstawowych funkcjach są niedrogie w zakupie i intuicyjne w obsłudze. Dzięki nim możesz w prosty sposób:

  • dodawać nowe produkty i aktualizować ofertę
  • śledzić wyniki sprzedaży i wykresy dotyczące zainteresowania produktami i sklepem
  • komunikować się z klientami
  • prowadzić akcje promocyjne
  • być na bieżąco z tym, co się aktualnie dzieje w Twoim sklepie

Dla większych przedsięwzięć i dużych podmiotów gospodarczych na ogół są przygotowywane platformy e-commerce od podstaw. Korporacje zatrudniają specjalistów od e-commerce, którzy dbają o wszystkie aspekty prowadzenia sklepu. Jeśli jesteś poczatkującym przedsiębiorcą i kupujesz gotową platformę o najprostszych funkcjach, bez problemu poradzisz sobie samodzielnie z obsługą sklepu. Pamiętaj jednak, że wraz z rozwojem, prawdopodobnie będziesz musiał zatrudnić kogoś do pomocy. Ogromne znaczenie ma tu również zaplecze SEO, profesjonalne opisy produktów, atrakcyjne zdjęcia produktów, animacje czy podstrony prowadzące do Twojego firmowego bloga.


Zobacz jak działa kasa fiskalna dotykowa


Kasy fiskalne – dla kogo są obowiązkowe?
Aby sprawdzić, czy potrzebna będzie Ci kasa fiskalna, musisz prześledzić miesięczne obroty. Być może, jeśli nie dotyczy Cię wymóg posiadania kasy, to i tak będziesz musiał ewidencjonować sprzedaż w inny sposób. Nawet dla działalności, której nie trzeba rejestrować wymagane jest prowadzenie uproszczonej księgowości oraz ewidencjonowania sprzedaży. Klienci, którzy nie otrzymują paragonu czują się niepewnie w tej sytuacji i mają obawy, co do zwrotów, czy reklamacji. Nawet, jeśli obowiązek posiadania kasy fiskalnej Cię nie dotyczy, warto rozważyć taką opcję, gdyż można uzyskać zwrot na zakup kasy do 90% jej wartości.