Rodzaje kart płatniczych

black asus laptop computer on white surface

„Pieniądz, który człowiek posiada, to swoboda. Ten, za którym goni, to niewola.”
– Jean Jacques Rosseau

Jakie są rodzaje kont bankowych?

Banki oferują estetyczne, efektowne, karty płatnicze, które kuszącym wyglądem przyciągają klienta. One są bardzo wygodne, mają wiele zalet oraz są małe, nie brudzą się i dają efekty.
Wyróżnić można takie karty, jak między innymi: karty kredytowe, karty debetowe, karty obciążeniowe, karty przedpłacone oraz karty wirtualne.
Na rynku są również karty Visa, Mastercard oraz American Express itd.

Jak wygląda karta płatnicza?

Posiadaczem karty może stać się każdy, kto ma dochody i konto w banku. Kartę otrzymać można wraz z otwarciem rachunku bankowego. Ona ma swój termin przydatności oraz zawiera ważne informacje o kliencie. Na niej widnieje numer karty, imię i nazwisko właściciela karty, termin ważności, czyli miesiąc i rok, podpis oraz 3 cyfrowy kod.
Wygląd karty – ma ciekawą szatę graficzną, o mocnym zazwyczaj kolorze, jest ona szara, czarna, niebieska, czerwona itd. Kształt jej jest prostokątny, śliski, z połyskiem. Ona jest plastikowa, z grubszego materiału, na 1 mm.
H.3. Podtytuł: Korzyści płynące z karty płatniczej.

Kartę można łatwo schować do portfela, kieszeni lub torebki. Ona jest doskonała podczas zakupów, wypłacania lub wpłacania gotówki do bankomatu. Dzięki niej możemy się swobodnie poruszać, chyba że dojdą nam środki finansowe na rachunku bankowym. Stała się ona bezgotówkowym środkiem płatniczym, powstały również na rynku najbardziej znane firmy tworzące karty płatnicze.

Firmy trudniące się w dziale kart płatniczych tryskają coraz to lepszymi pomysłami. Stały się marką i stworzyły niepowtarzalne oryginalne emblematy kart.
Do nich należą między innymi:
American Express, Mastercard Worldwide, Back of America.
W latach 80 powstał kod Pin do karty.

Reasumując, karty płatnicze to nic innego świetne rozwiązanie bezgotówkowe. Warte świeczki i mają one wiele możliwości, które można wykorzystać każdego dnia.